این متخصصان به تشخیص، درمان و جراحی

يکشنبه 24 شهريور 1398
16:08
امین

برای درمان باید به تخصص خون مراجعه کنید. در مرحله بعد سلول خصوصیات را کسب و تغییراتی در اطراف بافت ایجاد می کند. سلولها به بافتها نفوذ کرده و از طریق لنف و عروق خونی انتشار و متاستاز به جاهای دیگری از بدن می دهد. به طور کلی سرطان یک بیماری با یک علت نیست، بلکه سرطان گروهی از بیماریهای مشخص با علل، تظاهرات، درمان و پیش آگهی متفاوت می باشد.


بهترین متخصص چشم پزشکی

این متخصصان به تشخیص، درمان و جراحی ضایعات و بیماری‌های چشم می‌پردازند. در ایران این رشته دارای چند فلوشیپ است، از جمله فلوشیپ استرابیسم (انحراف چشم)، قرنیه و سگمان قدامی، گلوکوم (آب سیاه)، ویتره و رتین (شبکیه)، بیماری‌های سطح چشم، پاتولوژی (آسیب شناسی) چشم مشترک با متخصصان پاتولوژی، ترومای چشم، جراحی پلاستیک چشم و.

معرفی متخصص چشم پزشکی: دکتر نادری چشم پزشک

تجربه مورد نیاز متخصص چشم پزشکی

چشم پزشکان باید دارای تجربه کافی باشند. اپتومتریست یا چشم پزشکی که تجربه بیشتری دارد بهتر می تواند بیماری های چشمی و ناهنجاری‌ها را تشخیص دهد زیرا آنان بیماران زیادی را معاینه کرده اند. از دیگر مزایای ملاقات با چشم پزشک دارای تجربه این است که اطمینان داریم آنان اپتومتری و چشم پزشکی را قبلا بارها و بارها انجام داده اند. توجه کنید بیماران هنگام مواجه با قصور و خدمات بد هرگز آن را فراموش نمی‌کنند.


معمولا انحراف چشم یا متخصص قرنیه جزء بیماری‌های شایع چشم کودکان و در کودکان انحراف چشم شایعتر از بزرگسالان است و به همین دلیل همراه با دوره آموزشی بیماری‌های چشم کودکان، در این دوره فوق تخصصی انواع انحرافات چشم و نحوه تشخیص و درمان آن ها نیز به متخصصین آموزش داده می‌شود.


دو نوع اصلی کمردرد وجود دارد: مزمن و حاد.

کمردرد مزمن تکرار می‌شود و ممکن است ماه‌ها، روزها و یا سال‌ها فرد را درگیر کند، ولی کمردرد حاد موقتی است و در طی چند روز از بین می‌رود. درد حاد کمر اغلب نتیجه آسیب‌هایی مانند کشیدگی عضله است.

فردی که به پهلو می‌خوابد برای محافظت از کمر باید بالشی را بین زانوی خود قرار دهد. تشک ناراحت، بالش‌هایی که اندازه مناسبی ندارند، یا نداشتن خواب کافی می‌توانند باعث کمردرد شوند

بسیاری از افراد درد مزمن کمر را در اثر صدمات طولانی‌مدت یا شرایط ارثی تجربه می‌کنند. در حالی که درمان همیشگی این نوع درد ممکن است دشوار به نظر برسد، اما چندین راه‌حل مختلف وجود دارد که می‌تواند برای این افراد در کنترل دردشان مفید باشد تا بتوانند راحت‌تر زندگی کنند.

بسیاری از مردم به دنبال راه‌حل‌های پزشکی هستند که به آن‌ها در مدیریت درد کمرشان کمک کند و این در مورد دردهای حاد یا مزمن جدی، مانند شکستگی کمر، جابجایی مهره‌ها یا تغییر در ساختار کمر در اثر بیماری‌هایی مانند پارکینسون، اغلب بهترین انتخاب است. با این که همه افراد برای تسکین دردهای کمر خود باید به سیستم پزشکی اعتماد کنند؛ اما بسیاری از انواع کمردرد، مزمن و حاد، با استفاده از درمان‌های خانگی قابل بهبود هستند. در این مقاله، ما در مورد برخی از بهترین راه‌حل‌های خانگی که می‌توانید به شما یا عزیزانتان در درمان کمردرد کمک کنند توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.


ماساژ درمانی

در حالی که تحقیقات انجام شده برای ثابت کردن اثرات مثبت ماساژ درمانی کم است؛ اما افرادی که آن را امتحان کرده‌اند شک ندارند که این کار یکی از مؤثرترین راه‌های درمان دردهای مزمن مخصوصاً کمردرد است.

با این که مراجعه به یک ماساژ درمان ممکن است کمی گران‌قیمت باشد، اما یک ماساژدرمان خوب برای شناخت عضلات مختلف و اسکلت به خوبی آموزش دیده و می‌داند که با بدن هر فرد چگونه کار کند تا بتواند پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای را تجربه کند.

حتی اگر نمی‌خواهید به یک ماساژدرمان مراجعه کنید، گاهی اوقات ماساژ دادن کمرتان توسط یک دوست یا یکی از اعضای خانواده می‌تواند در تسکین دردتان شگفت‌انگیز باشد.


کرم کپسایسین

کپسایسین ترکیبی است که در فلفل‌های قرمز تند مانند فلفل کاین وجود دارد و عامل ایجاد سوزش دهان در این فلفل‌ها نیز می‌باشد. با این که ممکن است این احساس سوزش با درد مرتبط باشد؛ اما در تحقیقات مشخص شده است که کپسایسین، زمانی که به صورت موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاملاً به عنوان یک ضد درد عمل می‌کند.

هنگام کار با کپسایسین مراقب باشید چرا که لمس چشمان یا هرگونه غشای مخاطی بدون شستن کامل دست‌ها می‌تواند منجر به ایجاد شرایط ناگواری شود!


ویتامین D

مکمل‌های ویتامین D به افراد کمک می‌کند تا انواع خاصی از دردهای مزمن را مدیریت کنند. ویتامین D را به راحتی نمی‌توان از بسیاری از غذاها دریافت کرد. قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده از مکمل‌های آن از اصلی‌ترین راه‌های به دست آوردن این ویتامین محسوب می‌شوند.

ویتامین D یک ماده مغذی بسیار مهم است و افرادی که به اندازه کافی از آن استفاده نمی‌کنند مانند افرادی که بیشتر وقت خود را در داخل محیط‌های بسته می‌گذرانند و یا در مناطق آفتابی زندگی نمی‌کنند، ممکن است به احتمال زیاد دچار درد مزمن شوند. اگر دچار کمردردی هستید که در برابر درمان‌های سنتی مقاوم است، ویتامین D ممکن است به

پوست درخت بید سفید

استفاده از پوست درخت بید سفید یک روش گیاهی شناخته شده و بسیار قدرتمند برای پیشگیری از التهاب است. این گیاه با روشی مشابه آسپرین عمل می‌کند. سالیسین، ترکیبی که در این گیاه یافت می‌شود، در بدن به اسید سالیسیلیک تبدیل می‌شود. اسید سالیسیلیک همان ترکیبی است که آسپرین به آن تبدیل می‌شود و بسیاری از متخصصان معتقدند که این همان عامل کاهش درد در آسپیرین است.

پوست درخت بید سفید به روش‌های مختلفی قابل تهیه است. آن را می‌توانید از عطاری‌ها بگیرید و به صورت چای و دمنوش استفاده کنید و یا از داروخانه بگیرید و به شکل کپسول استفاده شوند.


گیاه پنجه شیطان

پنجه شیطان نیز گیاه دیگری است که به راحتی در بسیاری از عطاری‌ها و یا فروشگاه‌های مواد غذایی سالم یافت می‌شود. این گیاه را هم می‌توانید یا به صورت دمنوش و چای مصرف کنید و یا به صورت مکمل.

دلیل موثر بودن گیاه پنجه شیطان برای درمان کمردرد این است که حاوی ترکیبات معروفی به نام هارپاگوزیدهاست. این ترکیبات به عنوان ضدالتهاب عمل می‌کنند و می‌توانند برای تسکین ناراحتی و درد ناشی از جراحات کمر مفید باشند.


منیزیم

منیزیم یکی از مهم‌ترین مواد معدنی موجود در بدن ماست که به بیش از 300 مورد از فرآیندهای آنزیمی و بیوشیمیایی بدن و همچنین سلامت عضلات و سیستم عصبی ما کمک می‌کند.

متأسفانه بسیاری از افراد دچار کمبود این ماده معدنی باارزش هستند. کمبود منیزیم می‌تواند منجر به درد عضلات و مشکلات ساختار اسکلتی ما شود. از طرف دیگر، اطمینان از به دست آوردن منیزیم کافی می‌تواند یک قدم اساسی برای اطمینان از بازگرداندن سلامتی به کمرتان باشد.


ورزش‌های کششی مانند یوگا و تای‌چی

یوگا یک فرایند بسیار مؤثر است که می‌تواند به بازگرداندن تعادل، قدرت و استقامت در بدن انسان کمک کند. حرکات کششی به تراز کردن قسمت‌های مختلف بدن کمک می‌کند و می‌تواند برای کمک به شناسایی و ترمیم هر قسمت آسیب دیده بسیار مفید باشد.

اگر دچار کمردرد مزمن جدی هستید، ایده خوبی است که یک معلم یوگا با مهارت و درک عمیق از آناتومی انسانی پیدا کنید و از او بخواهید تا حرکات مناسبتان را به شما آموزش دهد.

تای چی (Tai chi) نیز هزاران سال است که در چین مورد استفاده قرار گرفته تا به رفع بیماری‌های روحی و جسمی کمک کند. با ترکیب حرکات آهسته، نفس کشیدن و مراقبه، تای چی قادر به کمک به افراد در مقابله با درد مزمن است.

فوق تخصص ریه

علائم هشداردهنده بیماری چیست؟

علائم هشداردهنده در بیماری‌ها ریه، یکی تنگی نفس است که بیمار تشخیص می‌دهد که مثلاً مسیر خانه راکه قبلاً خیلی راحت می‌رفت اکنون نمی ‌تواند،برودودچار تنگی نفس می‌شود، اگر تنگی نفس شدید باشد، فرد در حالت استراحت هم دچار تنگی نفس می‌شود ،حتی زمانی که می‌خوابد، دچار تنگی نفس می‌شود که علت‌ آن می تواند قلبی و ریوی باشد.

پس از اینکه پزشکان تخصص پوست را دریافت نمودند برخی از آنان به تحصیلات خود ادامه می‌دهند. این دوره آموزشی فلوشیب نامیده می‌شود. دوره فلوشیب در جراحی پوست یا جراحی زیبایی/جراحی پلاستیک٬ آموزش پیشرفته جراحی است.

نکته بسیار مهم بهترین دکتر پوست :

برای یافتن یک کلینیک پوست یا متخصص پوست خوب، نباید به نتایج جستجو اکتفا کنید. با جستجوی بهترین متخصص فقط می‌توانید به اطلاعاتی از آن‌ها دست پیدا کنید اما نمی‌توانید اطمینان کنید!

واژه متخصص پوست و زیبایی و اصطلاحات آن اغلب باعث سردرگمی می‌شود. آکادمیک شناسایی امراض پوستی آمریکا توضیحاتی در رابطه با این تخصص منتشر نموده است.


[ بازدید : 9 ] [ امتیاز : 1 ] [ نظر شما :
]
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پاور وب است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک دانلود تک آهنگ خرید ملک در ترکیه خرید آنتی ویروس خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت ثبت برند و لوگو اخذ کد اقتصادی ثبت تغییرات شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت مسئولیت محدود سوالات استخدامی اموزش و پرورش خرید آنتی ویروس نرم افزار حسابداری لیست مشاغل شیراز مجله خبری گلاسه دانلود آهنگ جدید
بستن تبلیغات [X]